Sukcesy zawodniczek MKS Rabka-Zdrój w lekkoatletycznych zawodach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim !

Podopieczne trenera MKS Daniela Siwora reprezentujące zespół Szkoły Podstawowej w Sieniawie w składzie:  Martyna Papież, Klaudia Górka, Emilia Hadowska, Julia Komperda, Natalia Broniarek wywalczyły tytuł mistrzyń MAŁOPOLSKICH IGRZYSK  DZIECI w 3 – BOJU LEKKOATLETYCZNYM w kategorii dziewcząt rocznika 2011. W zawodach, które odbyły się 06.06.2022 na stadionie w Rabce-Zdroju rywalizowało 18 zespołów dziewcząt i chłopców – mistrzów powiatów naszego województwa.

Nasze najmłodsze zawodniczki pokonały m.in. zespół Szkoły Sportowej nr 91 z Krakowa co jest niebagatelnym osiągnięciem i jednocześnie dobrą prognozą na przyszłość.

Zawodniczki tego rocznika uzupełnione dziewczętami starszymi o rok – Anną Górką, Leną Kamińską, Julią Kurańdą rywalizowały również w finale MAŁOPOLSKICH IGRZYSK DZIECI w 4 – BOJU LA w Krakowie. Jako najmłodsze w stawce zajęły 3 miejsce. W nagrodę uzyskały możliwość startu w Ogólnopolskim Festiwalu Sportu Szkolnego w Głuchołazach mając możliwość rywalizacji z najlepszymi lekkoatletkami w tych rocznikach w Polsce.