Pasmo sukcesów lekkoatletycznych najmłodszych zawodników MKS Rabka-Zdrój !!!

Miesiąc maj obfitował w rywalizację najmłodszych zawodników zrzeszonych w sekcji lekkoatletycznej  naszego klubu. Młodzi lekkoatleci startowali w cyklu zawodów w 4-boju lekkoatletycznym w Małopolskim Systemie Współzawodnictwa Sportowego SZS, który jest pierwszą kuźnią talentów w tej dyscyplinie sportu.

Nasze zawodniczki i zawodnicy reprezentujące jednocześnie swoją macierzystą szkołę z Sieniawy przeszli jak burza przez eliminacje zajmując pierwsze miejsca w zawodach 4-boju LA poczynając od zawodów Ośrodka Sportowego Rabka-Zdrój przez Igrzyska Powiatowe, Igrzyska ½ Finału Wojewódzkiego i w końcu wygrywając w kategorii dziewcząt na stadionie KS Wawel w Krakowie – Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. Złote medale zdobyły zawodniczki z wynikiem 1409 pkt pokonując 11 najlepszych zespołów z Małopolski . Indywidualnie najlepszą zawodniczką została Martyna Papierz z wynikiem 364 pkt. Pozostałe zawodniczki mistrzowskiego zespołu to:
Anna Górka, Klaudia Górka, Roksana Pałasz, Lena Kamińska, Julia Kurańda oraz Julia Komperda, Natalia Broniarek, Emilia Hadowska i Anita Węglarczyk.

Dziewczyny tym zwycięstwem wywalczyły awans na Mistrzostwa Polski w 4-boju lekkoatletycznym, które odbędą się w dniach 5-7 czerwca w Aleksandrowie Łódzkim.

Życzymy dalszych sukcesów !

W kategorii chłopców zawodnicy tej sekcji zajęli III miejsce z wynikiem 897pkt. Zespół startował w składzie: Andrzej Sądelski, Filip Potoczny, Kacper Górka, Kamil Mucha. Mirosław Bulańdziak, Jakub Dziechciowski oraz .Michał Janik.

Indywidualnie Andrzej Sądelski z wynikiem 259 pkt wywalczył III miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Przygotowanie do tego cyklu zawodów to zasługa trenera sekcji LA MKS Rabka-Zdrój i jednocześnie nauczyciela szkoły Daniela Siwora.  Duże gratulacje dla Niego i jego podopiecznych.